O‘zbekiston Respublikasi nobank moliya institutlarini rivojlantirish va raqobatbardoshligini oshirish maqsadida "Moliya Bozori Ishtirokchilarning Milliy Uyushmasi " (MBIMU) tashkil etilgan. "Moliya Bozori Ishtirokchilarning Milliy Uyushmasi " (MBIMU) ning asosiy maqsadi respublika nobank bozori ishtirokchilari, shu jumladan mikromoliya tashkilotlari, lombardlar faoliyatini, kredit byurolari faoliyatini va boshqa nobank tashkilotlarning xizmatlarini rivojlantirishdan iborat. "Moliya Bozori Ishtirokchilarning Milliy Uyushmasi" (MBIMU)ning asosiy vazifasi Oʻzbekiston Respublikasi mikromoliya bozorining meʼyoriy-huquqiy bazasini takomillashtirish, shuningdek, mavjud mikromoliyalash vositalaridan foydalanishni kengaytirish va yangilarini joriy etish, xalqaro moliya institutlari bilan hamkorlikni kengaytirish, mikromoliya bozorini rivojlantirish sohasida ilg'or axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, korporativ boshqaruv tizimini takomillashtirish va ularni keng joriy etishdan iborat.
Maqolalar
Xalqaro PLUS-Forum Digital Uzbekistan – may oyida!
2025-yil 27-fevral kuni Qirg‘iz Respublikasi Raqamli rivojlanish vazirligi ko‘magida Sheraton Bishkek mehmonxonasida 3-Xalqaro PLUS-Forum “Digital Kyrgyzstan” bo‘lib o‘tadi.
Moliya bozori ishtirokchilari Milliy assotsiatsiyasi Sales Association (Gruziya) bilan hamkorlik Memorandumini imzoladi.
Digital Kazakhstan xalqaro plazma forumi – oktyabr oyida Olmaotada!